Filtruj według

Producenci
Cena
11 339
Forma
więcej... mniej

Boostery libido - na potencje

Boostery libido to suplementy diety, których głównym zadaniem jest podniesienie naszej sprawności seksualnej, zwiększenie ochoty na seks oraz zmaksymalizowanie związanej z nim przyjemności dla obojga partnerów. Są to coraz chętniej wybierane suplementy diety zarówno przez osoby w bardzo młodym wieku, jak i również osób starszych, które przykładowo z powodu zbyt niskiej produkcji niektórych hormonów coraz trudniej utrzymać wysoką sprawność seksualną. Tabletki na potencje mogą działać bardzo szybko, jak i również stopniowo i trwale poprawiać nasze erotyczne możliwości.

  • Widok
  • Widok

Według nieoficjalnych statystyk problemy z libido i potencją dotyczą niemal co trzeciego mężczyzny oraz ponad połowę po 45 roku życia. I choć oficjalnie mało kto się do tego przyznaje, to jednak warto pamiętać, że nie powinien być to dla nas temat tabu. Zaburzenia libido mogą mieć zróżnicowane podłoże, od nadmiaru stresu, pracy, zmęczenia fizycznego, aż po barierę psychologiczną czy też problemy hormonalne.

Biorąc pod uwagę taki stan rzeczy nie jest niczym zaskakującym że tabletki na potencje stały się bardzo popularnym produktem, zarówno w branży suplementacyjnej jak i również farmakologicznej. Choć większość z nas na pewno jako najpopularniejszy środek tego typu wskażę Viagrę, to jednak rynek pod wieloma względami jest znacznie bardziej rozwinięty i alternatyw dla niebieskiej tabletki nie brakuje, szczególnie biorąc pod uwagę, że nie jest ona doskonała i często podrabiana.

Wysokie libido i potencja to znak męskości, zdrowia oraz prawdziwy powód do dumy. Dzisiejszy tryb życia jednak nie sprzyja Jego utrzymaniu. Nadmiar stresu w pracy czy na uczelni, regularne spożywanie alkoholu, papierosy czy środki dopingujące są niestety czynnikami zabijającymi naszą ochotę na seks. Ponad to jeśli dochodzi do nieudanych zbliżeń może prowadzić to do załamania, utraty pewności siebie, a w konsekwencji również do zaprzestania jakiegokolwiek współżycia seksualnego.

Wzmacniacze libido możemy podzielić na 2 podstawowe kategorie. Pierwsza z nich to suplementy działające długofalowo, podnoszące poziom testosteronu, wspierające witalność, redukujące zmęczenie oraz bezpośrednio wpływające na wzrost popędu seksualnego. Druga z nich to tabletki przed stosunkiem, a ich cechą charakterystyczną jest niemal natychmiastowe działania (najczęściej po około kilkunastu minutach). Oparte są one między innymi o ekstrakt Epimedium, zawierający określoną ilość ikaryny. Jest to związek naśladujący działanie viagry, zwiększa przepływ krwi do narządów płciowych, a ponadto nie wywołuje skutków ubocznych charakterystycznych dla niebieskiej tabletki.

Do najskuteczniejszych i sprawdzonych boosterów libido możemy zaliczyć kilka roślin, których początki stosowania w medycynach tradycyjnych sięgają tysięcy lat. Jednym z najcenniejszych jest Tongkat Ali, bardzo często nazywany również Long Jack, a dokładniej jest to Żeń-Szeń Malezyjski, uważany za najbardziej wartościowy dla mężczyzn. Niegdyś napar z tej rośliny był wykorzystywany do leczenia impotencji i właściwie poza ogromnym wzrostem popularności Jego zastosowanie niewiele się zmieniło. Umożliwia osiągnięcie erekcji niemal w każdym wieku, zwiększa odczuwanie doznań w trakcie stosunku oraz ma ogromny znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu mężczyzny. Co więcej, jest to jeden z wąskiej grupy naturalnych związków posiadających skuteczność popartą badaniami w zakresie zwiększenia poziomu testosteronu u mężczyzn. Według jednego z badań przeprowadzonych w 2019 roku na grupie mężczyzn w wieku od 26 do 56 lat, aż 89% odnotowało wzrost poziomu testosteronu w osoczu krwi. W grupie starszych mężczyzn procentowy wynik był jeszcze wyższy i wynosił blisko 94% na grupie 260 osób.

Innym, bardzo ciekawym związkiem działającym natychmiastowo jest wspomniana już przez nas ikaryna, zawarta w Epimedium, często nazywanym także Horny Goat Weed. Według większości badań i opinii jej działanie praktycznie w niczym nie odbiega od viagry, która wywołuje potężne skoki ciśnienia, bóle głowy oraz pogorszone samopoczucie. Epimedium poza szybkim osiągnięciem erekcji i umożliwia także dłuższy seks, lepsze doznania oraz szybką regenerację przed kolejnym zbliżeniem. Co ważne, nie wykazuje skutków ubocznych i podobnie jak Tongkat Ali posiada potwierdzoną skuteczność niezależnie od wieku. Często związek ten wykorzystywany jest także w celach sportowych, gdyż przyczynia się do zwiększonego przepływu krwi nie tylko do narządów płciowych, ale również mięśni. Dodatkową zaletą Horny Goat jest wpływ na ograniczenie aktywności kortyzolu, co również przyczynia się do zaburzeń libido.

Czy tabletki na potencje działają?

Odpowiedź na to pytanie jest dokładanie taka sama jak w przypadku każdej kategorii suplementów – część tak. Jeśli wybierzemy produkty oparte o składniki mające potwierdzone działanie jak Epimedium, Tongkat Ali, Bulbina, Xanthoparmelia Scabrosa wówczas są to skuteczne suplementy i możemy osiągnąć znaczne korzyści w zakresie sprawności seksualności. Co więcej, nierzadko wykazują one działanie skuteczniejsze niż niektóre leki dostępne wyłącznie na receptę. Boostery libido działają niezależnie od odżywiania, aktywności fizycznej czy prowadzonego trybu życia, a ponadto jeśli są to produkty działająco wielokierunkowo, wówczas pozytywne skutki ich wpływu utrzymują się jeszcze na długo po zakończeniu suplementacji.

Tabletki na potencje – skutki uboczne

Jest to temat który interesuje z pewnością każdego, gdyż bezpieczeństwo i zdrowie zawsze powinny być naszymi priorytetami. W tym przypadku oczywiście również tak jest, a boostery libido nie wykazują żadnych negatywnych skutków ubocznych. Są to naturalne ekstrakty, z wieloletnim stażem na rynku i długą historią stosowania, dlatego stosowane w zalecanych dawkach są całkowicie bezpieczne. Oczywiście, reakcja alergiczna bądź nietolerancja któregoś ze składników zawsze może wystąpić w przypadku każdego suplementu, jednak są to sporadyczne sytuacje.

Czy Johimbina działa na potencje?

Yohimbina to alkaloid, który przede wszystkim swoją popularność zawdzięcza właściwością redukującym tkankę tłuszczową. Jest to również jednak ceniony na całym świecie afrodyzjak i znajdziemy go w wielu wysokiej klasy boosterach libido. Stosowana solo również sprawdza się w tym zakresie, szczególnie jeśli przyjmowana jest na około 45 minut przed stosunkiem. W spalaniu tłuszczu największą popularnością cieszy się Johimbina HCL, a więc najbardziej oczyszczona i wyizolowana od reszty składników tej rośliny. Jednak do stosowania w celach seksualnych o wiele lepszym wyborem jest ekstrakt z kory Pausinystalia Yohimba standaryzowany na zawartość Johimbiny. Jest on źródłem większej ilości zróżnicowanych alkaloidów i zbiera lepsze opinie jako afrodyzjak od klasycznego chlorowodorku.

Czy Tribulus Terrestris podnosi libido?

Buzdyganek ziemny to suplement będący na rynku od wielu i stanowi podstawowy składnik wzmacniaczy libido i testosteronu w wielu (szczególnie ekonomicznych) produktach. Na Jego temat możemy znaleźć tysiące sprzecznych opinii, dlatego warto opierać się na wiarygodnych badaniach, które jasno wskazują, że nie wpływa on na poziom testosteronu u mężczyzn, jednak może poprawiać podnosić libido w określonych sytuacjach. Ponad to wykazuje działanie witalizujące, poprawiające samopoczucie oraz adaptogenne, a co za tym idzie pozwala nam lepiej radzić sobie z nadmiarem stresu w codziennym życiu. Suplementy z Tribulusem mają więc swoją wartość i zastosowanie, dlatego nie należy z nich rezygnować. Ważne jednak, aby wybierać takie, które posiadają możliwie jak największą ilość saponin – składnika aktywnego w całej roślinie.

Potencja a wiek

Największy wyrzut męskich hormonów zaliczamy jako nastolatkowe, po czym przez kilkanaście lat poziom testosteronu utrzymuje się w górnej granicy, jednak po około 35 roku życia zaczyna stopniowo spadać. Pamiętajmy jednak, że jest to mocno indywidualna kwestia i na poziom hormonów wpływają uwarunkowania genetyczne, prowadzony tryb życia, odżywianie czy używki. Nie mniej przyjmuje się, że sprawność seksualna spada z wiekiem, jednak pamiętajmy, że nie każda młoda osoba posiada wysoki poziom testosteronu, tak samo jak nie każda osoba po 50 roku życia musi utrzymywać go na niskich wartościach. Ponadto libido to nie tylko testosteron i nie rzadko okazuje się, że osoby młode, których testosteron znajduje się w prawidłowych wartościach również czerpią na zaburzenia erekcji czy brak ochoty na seks. Wieku nie należy zatem rozpatrywać jako czynnika decydującego.

Naturalne sposoby na wzrost libido

Dążąc do poprawy naszego życia seksualnego możemy przede wszystkim ograniczyć czynniki, które wpływają na nie negatywnie, takie jak alkohol, stres czy nieprzesypiane noce. To z pewnością jest ważny krok do odzyskania pełnych sił witalnych. Drugim czynnikiem jest suplementacja naturalnymi tabletkami na potencje, które oparte są o przytoczone już przez nas składniki aktywne. Pochodzą one z różnego rodzaju roślin i ziół, dzięki czemu mamy pewność ich naturalnego i co najważniejsze bezpiecznego działania.

Suplement diety to nie lek, nie musi mieć potwierdzonej skuteczności, dlatego jeśli szukamy dobrego boostera libido to warto wybierać produkt oparty o składniki mające udowodnione działanie. Do tego typu składników należą m.in.:

  • safed musli,
  • tribulus,
  • tongkat ali,
  • epimedium,
  • maca,
  • johimbina,
  • DHEA.

Bibliografia:

The role of yohimbine for the treatment of erectile impotence.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/2370671/
Yohimbine in therapy of erectile dysfunction.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9522535/
Standardised extract of safed musli (Chlorophytum borivilianum) increases aphrodisiac potential besides being safe.
https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/and.12567
Effect of Chlorophytum Borivilianum Santapau and Fernandes on sexual dysfunction in hyperglycemic.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20082251/
Maca (L. meyenii) for improving sexual function: a systematic review.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20691074/
Effect of Black maca (Lepidium meyenii) on one spermatogenic cycle.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16961569/
Effect of Epimedium sagittatum on quality of life and cellular immunity in patients of hemodialysis maintenance.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/7647539/
The testosterone mimetic properties of icariin.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16751992/
Standardised water-soluble extract of Eurycoma longifolia, Tongkat ali, as testosterone booster for managing men with late-onset hypogonadism?
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21671978/
Review on a Traditional Herbal Medicine, Eurycoma longifolia Jack (Tongkat Ali): Its Traditional Uses, Chemistry, Evidence-Based Pharmacology and Toxicology.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26978330/

Twój koszyk

Brak produktów

Do ustalenia Wysyłka od
0,00zł Razem

Zobacz koszyk

Menu

Zawartość schowka

Brak produktów

Zobacz schowki