Filtruj według

Producenci
Cena
3 499
Forma
więcej... mniej

Spalacze tłuszczu

Spalacze tłuszczu to suplementy wspierające redukcję nadmiernych kilogramów poprzez zmniejszenie poziomu tkanki tłuszczowej w organizmie. Wiele z nich oparta jest o składniki mające potwierdzoną skuteczność przez badania kliniczne i realnie wpływa na utratę tłuszczu. Ponadto mogą posiadać liczne właściwości poboczne, takie jak przyspieszenie naszego metabolizmu, ograniczenie łaknienia czy zdolność do redukcji zatrzymanej wody podskórnej. To wszystko sprawia, że suplementacja spalaczami tłuszczu stała się bardzo popularna i pomogła wielu milionom ludzi na całym świecie zmienić swoją sylwetkę. Na rynku znajdziemy wiele różniących się od siebie produktów, więc każdy znajdzie coś optymalnego dla swoich potrzeb.

 • Widok
 • Widok

Każda osoba, a już szczególnie regularnie uprawiająca sport pragnie pięknie wyrzeźbionego brzucha bez zalegających warstw tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom osiągnięcie na tyle wysokiej formy, aby nasz kaloryfer był w pełni widoczny nie jest łatwym zadaniem. Wymaga to włożenie sporej ilości pracy, a wsparcie tabletek odchudzających może okazać się w tej kwestii bardzo wartościowe. Jeśli zatem trenujesz regularnie, jednak wciąż nie możesz z dumą pokazać się na plaży, wówczas mogą okazać się one najistotniejszym ogniwem w całej suplementacji. Nie warto oczywiście zapominać przy tym o roli aktywności fizycznej oraz odpowiednim odżywianiu. Połączenie tych czynników razem jest dopiero gwarancją skutecznego odchudzania.

Wybierając dobry spalacz tłuszczu warto przede wszystkim zwracać uwagę na Jego skład, przede wszystkim na fakt, czy użyte w nim związki mają potwierdzone działanie oraz w jakich znajdują się dawkach. Ponadto powinniśmy się kierować własnymi, indywidualnymi preferencjami. Jeśli wiemy, że mamy duże problemy z utrzymaniem odpowiedniej dawki kalorii, wówczas blokery apetytu będą odgrywały u nas pierwszoplanową rolę. Dla osób zmagających się z tkanką tłuszczową brzuszną, skuteczniejszą opcją będą tzw. spalacze targetowe, czyli działające na uporczywy rodzaj tkanki tłuszczowej białej, którą pokryte są najbardziej newralgiczne obszary naszego ciała, takie jak brzuch, boczki, dolna część pleców czy pośladki.

Spalacze miejscowe szczególnie dobrze sprawdzają się u osób, które niestety mają dużą tendencje do problematycznego odkładania się tkanki tłuszczowej np. w okolicach brzucha. Wybierane przez nas produkty powinny więc odpowiadać za aktywację kluczowych receptorów. Za jeden z najskuteczniejszych związków redukujących tkankę brzuszną uchodzą rośliny z rodzaju Rauwolfia np. Canescens, które według badań przewyższają skutecznością inne klasyfikowane substancje mogące działać w tym kierunku. Spalacze targetowe możemy znaleźć w tradycyjnej formie doustnej, jak i również w formie żelu do stosowania na skórę, co jest świetną alternatywą dla osób, które nie są w stanie połykać kapsułek.

Najpopularniejszą grupą tabletek odchudzających są od wielu lat spalacze termogeniczne, które wykazuje zdecydowanie najszerszy zakres działania. Są najczęściej połączeniem kilku, a nawet kilkunastu składników odpowiedzialnych za bezpośrednie nasilenie procesów związanych z redukcją wagi, jak i również wspierając je pośrednio np. poprzez ograniczenie apetytu. Termogeniki nasilają przekształcanie kwasów tłuszczowych w energię cieplną oraz zwiększają jej zużycie, przez co są wyjątkowo efektywne w odchudzaniu. Najbardziej znanym związkiem termogenicznym na świecie jest kofeina, jednak istnieje wiele ciekawszych suplementów nowszej generacji jak zaawansowane formy synefryny, opatentowane składniki jak LeanGBB czy Grains of Paradise, a także liczne ekstrakty roślinne.

Większość termogeników zawiera także składniki energetyczne, co wyklucza ich stosowanie u osób z poważnymi dolegliwościami zdrowotnymi. Alternatywą, często o równie kompleksowym działaniu są spalacze lipotropowe, całkowicie pozbawione stymulantów. Ich mechanizm działania dotyczy przede wszystkim aktywacji procesów lipolizy (utleniania kwasów tłuszczowych), a ponadto często zawierają w swoim składzie np. mimetyki insuliny, co sprawia że są skutecznymi spalaczami tłuszczu dla osób z insulinoopornością. Ich niewątpliwym plusem jest możliwość stosowania nawet przy nadciśnieniu oraz nietolerancji składników pobudzających.

Nie wszystkie spalacze tłuszczu na rynku działają jednak w taki sposób jaki opisują producenci. Wiele popularnych dziś składników wykazuje całkowity brak skuteczności w wielu przeprowadzanych badaniach. Należą do nich między innymi L-karnityna, Chrom czy CLA. Choć nie są pozbawione zalet prozdrowotnych, to jednak jako spalacze tłuszczu zupełnie nie działają, tym czasem sporo osób niestety stosuje je z nadzieją na zgubienie zbędnych kilogramów.

Skuteczne spalacze o których z pewnością warto wspomnieć to także zaawansowane suplementy diety, które są nieco mniej popularne od klasycznych termogeników. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim inhibitory kortyzolu oraz boostery metabolizmu. Są to produkty, które optymalizują pracę naszego układu hormonalnego, pobudzają pracę tarczycy oraz ograniczają aktywność kortyzolu, a dzięki temu są w stanie realnie wpływać na naszą sylwetkę. Według badań związki o które oparte są boostery metabolizmu mogą wykazywać różnicę nawet do kilkunastu procent względem grupy placebo. Dotyczy to zużycia energii na potrzeby spoczynkowe, bez dodatkowej stymulacji aktywnością fizyczną. Suplementy blokujące kortyzol promują również redukcję uporczywego tłuszczu np. w okolicach klatki piersiowej u mężczyzn za którą ten hormon razem z estradiolem jest w dużej mierze odpowiedzialny.

Odpowiednia suplementacja dobrymi spalaczami tłuszczu może pozwolić nam nie tylko na wypracowanie najlepszej formy, ale również znacznie przyspieszyć ten proces. Spalacze tłuszczu możemy przyjmować pojedynczo bądź łączyć ze sobą w taki sposób, aby składniki nie powielały i nie wykluczały swojego działania.

Czy spalacze tłuszczu są skuteczne?

Tak, jednak pod warunkiem wyboru odpowiednich produktów. Nie każdy z nich wykazuje realne działanie, jednak całkiem spora grupa spalaczy tłuszczu to skuteczne środki, które mają duży wpływ na udane odchudzanie. Najważniejszy zatem będzie wybór odpowiedniego suplementu, a ponadto regularność w Jego przyjmowaniu. Tabletki odchudzające powinno przyjmować się codziennie, tym czasem wiele osób po kilku dniach o nich zapomina bądź przyjmuje nieregularnie. Systematyczność to podstawa w ćwiczeniach, odżywianiu i również w suplementacji. To jak szybko zobaczymy efekty ich przyjmowania zależy od wielu czynników, jednak najczęściej pierwsze zmiany możemy zaobserwować po około 7-10 dniach, a działanie pobudzające termogeników odczuwalne jest już po kilkunastu minutach od przyjęcia. Dodatkowym atutem, który zwiększy skuteczność spalaczy jest zdrowe odżywianie, ruch oraz odpowiednia ilość snu.

Jaki spalacz tłuszczu dla kobiety?

Jednym z największych błędów dotyczących zakupu tabletek odchudzających jest sugerowanie się podziałem na płeć. Otóż nie ma żadnej różnicy pomiędzy spalaczami tłuszczu dla kobiet i dla mężczyzn. Składniki redukujące tkankę tłuszczową mają taką samą efektywność niezależnie od płci. Jedynym zmiennym czynnikiem są specjalistyczne suplementy, których zadaniem jest optymalizacja gospodarki hormonalnej. Jeśli zatem mówimy o inhibitorach aromatazy czy boosterach testosteronu wówczas kobiety nie powinny stosować tego rodzaju produktów. W przypadku tabletek odchudzających takiej zależności nie ma i są one identyczne dla każdego. Wielu producentów reklamuje swoje produkty jak „najlepsze dla niej”, jednak w praktyce oznacza to, że najprawdopodobniej mamy do czynienia z okrojoną wersją bazowego produktu, gdyż w branży suplementów dominuje całkowicie niezrozumiały trend, polegający na sugerowaniu kobiet słabszych w działaniu produktów. Jeśli zatem widzimy na spalaczu tłuszczu hasła sugerujące, że jest to produkt dla kobiet należy omijać go szerokim łukiem.

Czy tabletki odchudzające są bezpieczne?

Tak. Są to suplementy diety, które u osób zdrowych nie wykazują żadnych skutków ubocznych oraz negatywnego wpływu na zdrowie i funkcjonowanie. Pamiętajmy jednak, że w przypadku spalaczy termogenicznych istnieją pewne przeciwwskazania dotyczące w dużej części chorób serca i układu krążenia. Jeśli zatem cierpimy na arytmie, przeszliśmy ciężkie choroby, zmagamy się z nadciśnieniem czy nie tolerujemy żadnych składników pobudzających np. kofeiny, wówczas nie powinniśmy sięgać po spalacze termogeniczne. W takiej sytuacji znacznie lepszym wyborem będą suplementy lipotropowe, których działanie całkowicie omija centralny układ nerwowy i nie wpływają ciśnienie krwi. Wiele splaczy tłuszczu wspiera nasze zdrowie na kilku płaszczyznach. Podstawowa to oczywiście utrata zbędnych kilogramów co korzystnie wpływa na nasze poziom cholesterolu czy stawy. Dodatkowo wiele spalaczy stabilizuje nasz poziom cukru we krwi oraz pozwala na redukcję toksyn i wolnych rodników z organizmu.

Jakich efektów mogę spodziewać się po spalaczach tłuszczu?

To jedno z najczęściej zadawanych pytań przez osoby początkujące na które nie ma niestety jednoznacznej odpowiedzi. To ile kilogramów uda nam się zrzucić zależy od bardzo wielu czynników, a są to między innymi:

 • Potencjał danego spalacza lub zestawu spalaczy.
 • Ilość aktywności fizycznej bądź jej brak.
 • Sposób odżywiania.
 • Czynniki genetyczne.
 • Ewentualne choroby i dolegliwości.
 • Indywidualna tolerancja na składniki aktywne.
 • Ilość snu.
 • Alkohol i inne używki.

Skuteczne spalacze tłuszczu działają niezależnie od prowadzonego trybu życia i mogą przynieść znakomite efekty nawet u osób nieaktywnych czy nie przykładających dużej roli do odżywiania, jednak należy pamiętać, że higieniczny tryb życia z pewnością jest czynnikiem działającym na naszą korzyść.

Czy do tabletek na odchudzanie potrzebuje diety?

Tak naprawdę dietę posiada każdy z nas. Jeśli ktoś żywi się wyłącznie czekoladą i ciastkami to również jest to swego rodzaju dieta, a więc konkretny schemat odżywiania. W trakcie redukcji tkanki tłuszczowej bardzo ważnym czynnikiem jest wywołanie deficytu kalorycznego, który nasz organizm będzie musiał dostarczyć ze zgromadzonej już tkanki tłuszczowej. Spalacze termogeniczne oraz boostery metabolizmu ułatwiają nam Jego osiągnięcie. Kluczowa jest zatem ilość jedzenia, gdyż spożywając 6000 kcal nawet z najwyższej jakości żywności możemy nie osiągnąć wymarzonego efektu jeśli nasze zapotrzebowanie kaloryczne jest dwukrotnie mniejsze. Ograniczając ilość kcal, redukując cukier oraz przetworzoną żywność znacznie zwiększamy nasze szansę na osiągnięcie upragnionych rezultatów.

Czy spalacze zmniejszają masę mięśniową?

Nie. Są to suplementy działające w kierunku redukcji tkanki tłuszczowej, a dla naszych mięśni pozostają całkowicie obojętne. Oczywiście długotrwały i głęboki deficyt kaloryczny może powodować zmniejszenie obwodów mięśni, jednak nie jest to efektem działania spalaczy tłuszczu. Dobrym pomysłem jest zwiększenie podaży białka w diecie, co może mieć bardzo duży wpływ na zahamowanie katabolizmu mięśniowego.

Suplement diety to nie lek, nie musi mieć potwierdzonej skuteczności, dlatego jeśli szukamy dobrego spalacza tłuszczu to warto wybierać produkt oparty o składniki mające udowodnione działanie. Do tego typu składników należą m.in.:

 • leanGBB,
 • 6-paradol,
 • synefryna,
 • johimbina,
 • fukoksantyna,
 • cirsium oligophyllum,
 • rauwolfia,
 • dandelion,
 • forskolina.

Bibliografia:

Effects of Coleus Forskohlii Supplementation on Body Composition and Hematological Profiles in Mildly Overweight Women.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2129145/
Body composition and hormonal adaptations associated with forskolin consumption in overweight and obese men.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16129715/
Effect of dietary carnitine isomers and gamma-butyrobetaine on L-carnitine biosynthesis and metabolism in the rat.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/6619971/
Significance of renal gamma-butyrobetaine hydroxylase for carnitine biosynthesis in man.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/6773946/
Grains of paradise (Aframomum melegueta) extract activates brown adipose tissue and increases whole-body energy expenditure in men.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23308394/
The Acute Effect of Grains of Paradise (Aframomum Melegueta) on REE.
https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT03894137
Fast high-performance liquid chromatography analysis of phenethylamine alkaloids in Citrus natural products on a pentafluorophenylpropyl stationary phase.
https://europepmc.org/article/MED/17675045
Body fat mass reduction and up-regulation of uncoupling protein by novel lipolysis-promoting plant extract.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19421341/
Evaluation of Fucoxanthin Content in Popular Weight Loss Supplements: The Case for Stricter Regulation of Dietary Supplements.
https://clinmedjournals.org/articles/jowm/journal-of-obesity-and-weight-loss-medication-jowm-5-031.php?jid=jowm
Fucoxanthin-rich seaweed extract suppresses body weight gain and improves lipid metabolism in high-fat-fed C57BL/6J mice.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20845386/
Partial agonist properties of rauwolscine and yohimbine for the inhibition of adenylyl cyclase by recombinant human 5-HT1A receptors.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/8517875/
Rauwolscine (alpha-yohimbine): a specific antagonist radioligand for brain alpha 2-adrenergic receptors.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/6276200/

Twój koszyk

Brak produktów

Do ustalenia Wysyłka od
0,00zł Razem

Zobacz koszyk

Menu

Zawartość schowka

Brak produktów

Zobacz schowki