Huperzine - to alkaloid będący inhibitorem acetylocholinoesterazy. Zapobiega rozkładowi acetylocholiny, poprawiając przewodnictwo nerwowe. Dzięki temu polepsza pamięć i kojarzenie. Wchodzi w skład wielu preparatów złożonych przeznaczonych do łagodzenia zaburzeń pamięci i koncentracji.
- Efektywnie poprawia pamięć krótko- i długotrwałą
- Skuteczny inhibitorem acetylocholinoesterazy
- Poprawia funkcje kognitywne
- Poprawia stan umysłowy osób dotkniętych chorobą Alzheimera
- Udowodniona poprawa umiejętności szkolnych u nastolatków
SNS Huperzine A jest substacją wysoko oczyszczoną, która nawet w bardzo niskich dawkach ma działanie na mózg i która, z punktu widzenia chemicznego, jest porównywalna z niektórymi lekarstwami stosowanymi w leczeniu choroby Alzheimera (lekarstwa typu inhibitory cholinesterazy). Hupercyna jest alkalodiem, który może przekroczyć barierę krew-mózg, a więc dotrzeć do mózgu. Alkaloid ten jest częścią klasy inhibitorów cholinesterazy.
Hupercyna Wchodzi w skład wielu preparatów złożonych przeznaczonych do łagodzenia zaburzeń pamięci i koncentracji. Najczęściej jest łączona z miłorzębem, lecytyną, karnityną, winpocetyną, fosfatydyloseryną i witaminami (B6, B12, B3, B8, B11) oraz biopierwiastkami (wanad, bor) i aminokwasami. Jest zalecana do leczenia zaburzeń pamięci, koncentracji, kojarzenia, choroby Hupercyna jest pozyskiwana z widłaka Huperzia serrata.
W ostatnich kilku latach Huperzine-A, jeden ze związków chemicznych chińskiego widłaka goździstego, był badany pod kątem jego potencjalnego wykorzystania w demencji takiej jak choroba Alzheimera. Huperzine A czasowo blokuje działanie enzymu znanego jako acetylocholinesteraza, który jest skoncentrowany w mózgu, rdzeniu kręgowym i w czerwonych krwinkach. Enzym ten zwany również cholinesteraza, powoduje rozbicie jednego z neurotransmitera – acetylocholiny. Neurotransmiterami są związki chemiczne, które przenoszą informacje z komórek nerwowych do innych komórek. Acetylocholina, odgrywa znaczącą rolę w uczeniu, pamiętaniu i myśleniu, i zmniejszona ilość tego związku powoduje zmniejszenie sprawności umysłowej.
Przez zmniejszenie aktywności acetylocholinesterazy, Hupercyna A może pomóc w zmniejszeniu redukcji acetylocholiny, zachowując większą ilość tej substancji we krwi. Czasami zwany efektem cholinergicznym, zwiększenie ilości acetylocholiny może pomóc w zachowaniu a nawet przywróceniu pamięci. Kilka badań na ludziach i zwierzętach dotkniętych dysfunkcjami pamięci wykazały, że zażywanie Huperzine A, może pomóc w walce z demencją. Dodatkowo, w niewielkim badaniu na nastolatkach, Huperzine A polepszyła ogólną sprawność umysłową po regularnym przyjmowaniu przez okres tylko jednego miesiąca.
Badania wykazują, że Huperzine A jest nadrzędnym inhibitorem acetylocholinoestyrazy z bardzo dobrą penetracją centralnego systemu nerwowego oraz z dobrym okresem połowicznego rozpadu in vivo (na żywych organizmach).
Badania pokazują również, że Huperzine A powstrzymuje działanie acetylocholinoestyrazy, enzymu, który niszczy acetylocholinę i dlatego zwiększa długość trwania impulsu nerwowego. To może spowodować różnicę pomiędzy niejasnym pamiętaniem czegoś a zrozumiałym przypomnieniem sobie czegoś. Dodatkowe badania wykazały, że Huperzine A przyczynia się do zmniejszenia śmierci komórek nerwowych spowodowaną toksycznym poziomem glutaminianu. To odkrycie może uczynić Hyperzine A potencjalną terapią w redukowaniu uszkodzeń neuronowych spowodowanych udarem, epilepsją i innymi zaburzeniami.
W przypadku jakichkolwiek dolegliwości zdrowotnych lub stosownaia leków, stosowanie Hupercyny A powinno być konsultowane z lekarzem. Suplement nie jest lekiem, nie służy do diagnozowania ani leczenia. Może być pomocny w profilaktyce i wspomaganiu organizmu.
Skład: 1 kap. zawiera 100 mcg Hupercyny A (standaryzowany ekstrakt 99%).
Wielkość porcji: 1 kap.
Ilość porcji w opakowaniu: 120
Dawkowanie i sposób użycia: stosować 1 kap. Hupercyny-A jeden do czterech razy dziennie z posiłkami.
UWAGA - kopiowanie oraz rozpowrzechnianie opisów jest zabronione przez BEST BODY © 2014. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.).
Ochrona autorskich praw osobistych:
Twórca, którego autorskie prawa osobiste zostały zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania. W razie dokonanego naruszenia może także żądać, aby osoba, która dopuściła się naruszenia, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków, w szczególności, aby złożyła publiczne oświadczenie o odpowiedniej treści i formie. Jeżeli naruszenie było zawinione, sąd może przyznać twórcy odpowiednią sumę pieniężną tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę albo - na żądanie twórcy - zobowiązać sprawcę, aby uiścił odpowiednią sumę pieniężną na wskazany przez twórcę cel społeczny.
|