POMOC:   tel: (+48) 600 607 709   |   (+44) 0 7367 534919    |      sklep@bestbody.com.pl    |    Infolinia czynna PN-PT 09-17

Ranking witamin i minerałów – jakie najlepsze kompleksy witaminowo-mineralne? 0

Organizm człowieka do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje składników odżywczych. Witaminy to jedne z ważniejszych, których organizm nie jest w stanie samodzielnie wytworzyć, a więc konieczne jest ich dostarczanie wraz z pokarmem lub za pomocą suplementów diety. Minerały dbają o prawidłową pracę niemal wszystkich układów i narządów, a ich niedobór może prowadzić do wielu niekorzystnych zmian w ich funkcjonowaniu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak ważne jest uzupełnianie tych składników mineralnych. U osób aktywnych fizycznie jest to szczególnie ważne, ponieważ podczas wysiłku fizycznego organizm zwiększa swoje zapotrzebowanie na wszystkie składniki odżywcze.

Witaminy i minerały to składniki, które dbają o nasze zdrowie. Nie ma tu znaczenia, czy jesteś obecnie na diecie odchudzającej, czy jesteś doświadczonym sportowcem i twoim celem jest budowanie masy mięśniowej, czy biegasz codziennie, by poprawić kondycję organizmu. To co robisz, jaki zawód wykonujesz, czy jak wygląda twoje codzienne życie nie zmienia tego, że układy potrzebują składników mineralnych i witamin z grupy B, by móc prawidłowo funkcjonować. Jeśli jednak ich nie uzupełnimy, to pojawić się mogą poważne problemy zdrowotne. Wiele badań wykazuje, że niektóre niedobory mogą prowadzić do rozwoju groźnych chorób, a nawet niektórych nowotworów. Tak więc konieczne jest rozpoczęcie działań, które będą uzupełniać wszystkie niedobory.

Najlepsze kompleksy witaminowe

Na początek, kiedy podejrzewamy u siebie niedobór składników mineralnych i witamin, to konieczne jest wprowadzenie wielu zmian w naszej codziennej diecie. To żywność powinna być ich głównym źródłem. Często się jednak zdarza, że niektóre składniki nawet w pożywieniu znajdują się w niewielkich ilościach, przez co konieczne jest sięgnięcie po kompleksowe suplementy witaminowe. Dzięki nim z łatwością będziemy mogli uzupełnić wszystkie niedobory, a to korzystnie wpłynie na nasze zdrowie. Są jednak osoby, które uważają, że suplementacja w tym przypadku może być niebezpieczna. Nie ma co się jednak obawiać, producenci zazwyczaj decydują się na używanie naturalnych źródeł, dzięki czemu witaminy i minerały, które znajdują się w suplemencie nie różnią się niczym od tych, które obecne są w pożywieniu. Pamiętajmy jednak, że niektórych witamin jak np. Amigdalina należy bezwzględnie unikać.

W suplementach diety kompleksowych nie może zabraknąć zarówno witamin, które są rozpuszczalne w wodzie, a także tych, które rozpuszczają się jedynie w tłuszczach jak popularna witamina D oraz witamina K. Obie te grupy są bardzo ważne dla organizmu. Konieczne jest to, by tego rodzaju preparaty zawierały w składzie składniki, które są wysoko biodostępnymi formami organicznymi, a także miały działanie wszechstronne. To jakie składniki w jakich ilościach powinny znaleźć się w wybranym przez nas suplemencie diety zależy od tego, jakie mamy potrzeby oraz jakie objawy niedoborów się u nas pojawiły. Czas się przekonać, które preparaty dostępne na rynku są najlepsze.

Najlepsze  kompleksy mikroelementów

Organizm człowieka potrzebuje również składników mineralnych, które tak samo jak witaminy mają niezastąpione działanie, a ich niedobory są szczególnie niebezpieczne dla naszego zdrowia. Dla osób aktywnych fizycznie i nie tylko bardzo ważnym pierwiastkiem jest magnez. Tak więc wybierając kompleksy minerałowe, konieczne jest wybranie takiego, który dostarcza wysokie stężenia tego pierwiastka. Niezastąpione działanie ma również cynk, a jest to pierwiastek, na którego niedobór cierpi wiele osób. Nie wiele znajduje się go w pożywieniu, przez co specjaliści zalecają jego uzupełnianie przy pomocy suplementów diety.

Amix Life’s Vitality jest to jeden z najlepszych suplementów diety kompleksowych. Dostarcza on do organizmu cenne składniki odżywcze takie, jak witaminy i minerały. Jego działanie jest skuteczne i bezpieczne, a to dzięki temu, że składniki mineralne i witaminy pozyskiwane są z owoców i warzyw. Dzięki bogatemu składowi wspiera on pracę układu odpornościowego, dzięki czemu zmniejsza ryzyko rozwoju różnych infekcji. Dodatkowo ma również działanie antyoksydacyjne. Przyczynia się więc do sprawnego oczyszczania organizmu z wolnych rodników, dzięki czemu sprawia, że poziom stresu oksydacyjnego znacząco się zmniejsza. Ma również za zadanie oczyszczać organizm z toksyn i metali ciężkich, dzięki czemu korzystnie wpływa na stan zdrowia całego organizmu.

Now Foods Adam to suplement diety witaminowy, który został stworzony specjalnie z myślą o mężczyznach. W jego składzie znajdują się cenne składniki mineralne i witaminy, których zadaniem jest wsparcie pracy organizmu mężczyzny. Jego działanie znakomicie sprawdza się dla panów aktywnych fizycznie. Ten suplement diety ma wiele właściwości w wszechstronne działanie. Pomaga w przygotowaniu organizmu na wysiłek fizyczny, dba o samopoczucie, a także przyczynia się do zmniejszenia obciążenia psychicznego. Do organizmu dostarcza wysokiej jakości witaminy, minerały, a także cenne aminokwasy, czyli najważniejsze składniki odżywcze, które dbają o nasze zdrowie. Dodatkowo jego spożywanie dodaje energii, a także zwiększa witalność.

Hi-tech MuscleVite jest zaawansowanym suplementem diety witaminowym. Ma zbawienny wpływ na niemal wszystkie obszary organizmu. Idealnie sprawdza się dla osób aktywnych fizycznie, a także każdego z nas. Jego składniki wspierają układ immunologiczny, układ kostny i mięśniowy, a także pokarmowy. W skład tego preparatu wchodzą witaminy, minerały, a także wyciągi z roślin i wiele wartościowych substancji odżywczych.

Scitec Multi Pro Plus to kompleksowy suplement diety, który do organizmu dostarcza cenne składniki mineralne, a także witaminy. Jego zadaniem jest stymulowanie niemal wszystkich procesów metabolicznych. Dzięki temu zwiększa on siły witalne, a także korzystnie wpływa na naszą kondycję psychiczną.

Bibliografia:

  1. Vitamin D supplementation for the management of knee osteoarthritis: a systematic review of randomized controlled trials.
  2. Vitamin C for preventing and treating the common cold.
  3. Effect of Vitamin A Supplementation on fatigue and depression in Multiple Sclerosis patients: A Double-Blind Placebo-Controlled Clinical Trial.
  4. The Effects of Magnesium Supplementation on Subjective Anxiety and Stress-A Systematic Review.
  5. The effect of potassium supplementation on blood pressure in hypertensive subjects: A systematic review and meta-analysis.
  6. The Effect of Zinc Supplementation on Insulin Resistance in Obese Subjects: a Systematic Review.

Oceń artykuł

Kliknij aby ocenić

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba kliknięć 233

Jako pierwszy możesz ocenić ten artykuł

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Artykuł powstał w oparciu o publikacje, szkolenia lub też wypowiedzi poniżej prezentowanego eksperta oraz na podstawie wskazanej wyżej bibliografii.

Dietetyczka i trenerka tak z zamiłowania jak i sposobu na życie. Autorka setek publikacji związanych z dietą, suplementacją oraz treningiem, a także fit przepisów. Wieloletnie doświadczenie zawodowe to jeden z największych atutów rzadko spotykanych w dzisiejszych czasach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *