POMOC:  tel: (+48) 600 607 709 | (+44) 0 1773 687605   sklep@bestbody.com.plInfolinia czynna PN-PT 10-18

Ranking produktów nootropowych – jakie najlepsze suplementy na mózg? 0

Problemy z pracą mózgu pojawiają się u coraz większej grupy osób. Kiedy pamięć i koncentracja stają się słabe u osób starszych, to zazwyczaj jest to naturalna kolej rzeczy. Komórki mózgowe wraz z wiekiem zaczynają się niszczyć i starzeć, a przez to umierają. Jednak kiedy pamięć staje się słaba u osób młodych lub zmiany w pracy mózgu postępują bardzo szybko, to są to objawy niepokojące, które mówią nam, że praca mózgu nie jest prawidłowa. Przyczyn tego może być wiele zaczynając od zarywania nocy, a kończąc na chorobach mózgu. Nie wolno więc lekceważyć tych objawów. Warto także pamiętać o takich aspektach jak wpływ snu na zdrowie naszego mózgu, co często jest lekceważone.

Dla pracy mózgu niezastąpione są składniki odżywcze, które mają za zadanie regulować pracę układu nerwowego np. witaminy z grupy B. Jeśli pojawiają się u nas niepokojące objawy takie jak trudności ze skupieniem uwagi, nadmierne rozkojarzenie, brak umiejętności kojarzenia faktów, czy problemy z pamięcią, to warto upewnić się, że wszystkie składniki, które są niezbędne dla układu nerwowego są dostarczane do organizmu. Możemy je uzupełnić wraz z dietą, która powinna być zróżnicowana i dobrze zbilansowana. Możemy również sięgnąć po skuteczne suplementy diety, które mają skuteczne działanie, a ich spożywanie może znacząco i w szybkim tempie poprawić pracę układu nerwowego i zadbać o długotrwałość komórek mózgowych.

Takie suplementy diety to między innymi nootropiki, a także adaptogeny. Mają one silne działanie na pracę mózgu, a w ich składzie najczęściej znajdują się naturalne produkty lub obecne są substancje aktywne, które poprawiają zdolności umysłowe. Ich spożywanie jest całkowicie bezpieczne, a ich skuteczność została wielokrotnie potwierdzona przez badania i konsumentów, którzy zdecydowali się na ich zastosowanie. Jednak należy zachować szczególną ostrożność podczas wyboru suplementów diety, które mają wpływ na pracę mózgu. Najlepiej wybierać te, które są stworzone ze składników, które mają skuteczność potwierdzoną badaniami na ludziach. Tylko dzięki temu będziemy mieli pewność, że dany preparat ma skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne działanie.

Warto również zastanowić się, dlaczego warto sięgać po tego rodzaju suplementy diety? Mózg człowieka wykazuje silne zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Jeśli w organizmie pojawią się nawet niewielkie niedobory, o praca tego układu może zostać zaburzona. Suplementy dla mózgu a więc jak najbardziej potrzebne i mają korzystny wpływ na pracę naszego organizmu. W przypadku niedoborów mogą pojawić się problemy z pamięcią i koncentracją. Mogą one doprowadzić do zmniejszenia się naszej efektywności w pracy, czy szkole. Przez to możemy mieć nie tylko problemy w życiu zawodowym, ale pojawi się również uczucie porażki. Jeśli nie jesteśmy w stanie czegoś zapamiętać, to czujemy się przez to okropnie, a to ma negatywny wpływ na naszą samoocenę i zdrowie psychiczne. Warto więc sięgać po suplementy diety, które są wsparciem dla mózgu. Mają one korzystny wpływ na pracę układu nerwowego, ale również na nasze zdrowie psychiczne i samopoczucie. Tak więc korzystanie z nich daje nam wiele korzyści.

Najlepsze boostery dla mózgu

Guardianx Lifestyles Omniscienti – to preparat, który ma silne działanie i zbawienne wpływa na pracę całego organizmu. Jego zadaniem jest zwiększanie naszych zdolności poznawczych, a także umysłowych. Usprawnia pracę mózgu nawet w najtrudniejszych dla niego warunkach. W jego składzie znajduje się aż 12 składników, które mają potwierdzone działanie.

Performax Nootropimax to suplement diety, który składa się ze składników bezpiecznych dla każdego człowieka. Mają one dbać o zdrowie umysłowe i wspierać pracę mózgu. Dodatkowo zmniejsza negatywne skutki długotrwałego stresu. Dba o nasze dobre samopoczucie i przyczynia się do zwiększenia zdolności umysłowych. Ma działanie, które wyostrza nasze zmysły i pracę narządów.

Psycho Pharma Infinite Brain – to unikalny suplement diety, który stworzony jest z doskonale dobranych składników o potwierdzonej skuteczności. Wszystkie jego dawki mają zbawienne działanie na nasze zdolności umysłowe, a także poprawiają i wspierają pracę mózgu. Jego stosowanie przyczynia się do zwiększenia koncentracji i pełnego skupienia, co zwiększa efektywność naszej pracy.

Chaos & Pain Bacchus – jest suplementem diety, który poprawia pracę mózgu oraz korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Jego skład oparty jest o wyciągi z roślin, które mają potwierdzoną skuteczność. Zadaniem tego preparatu jest zwiększenie naszej wydajności umysłowej, a także łagodzenie stanów depresyjnych i utrzymanie wysokiego samopoczucia.

AlphaBreed NeuroLock jest preparatem o wyjątkowym działaniu, który bogaty jest w składniki odżywcze, które mają niezastąpiony wpływ na pracę mózgu. Dzięki temu przyczynia się on do zwiększenia komfortu pracy układu nerwowego, a także zwiększa nasze możliwości umysłowe. Sprawia on, że zapamiętywanie i skupienie się na pracy nie jest już dla nas trudnością.

MyoBlox SkyWalk – jeden z najlepszych preparatów wspierających pracę mózgu w formie proszku. Jego skuteczne działanie zawdzięcza tym, że składa się on z naturalnych składników, a także silnych substancji o potwierdzonym działaniu. Produkt ten zwiększa nasz możliwości umysłowe, pobudza mózg do pracy, a także przyczynia się do redukowania zmęczenia psychicznego i fizycznego.

Hydrapharm Neurogenesis – to suplement diety, który wykracza poza standardy innych preparatów dostępnych na rynku. Ma on unikalne działanie, które korzystnie wpływa na pracę mózgu. Jego zdaniem jest przygotowanie organizmu na długotrwały wysiłek umysłowy, a jest to możliwe dzięki temu, że zwiększa on nasze zdolności czuwania. Ma on nie tylko wysoką skuteczność, ale również długotrwałe działanie, co wyróżnia go na tle innych suplementów diety o podobnym działaniu. Jego spożywanie doskonale wpływa na pracę układu nerwowego, przyczynia się do poprawienia naszych zdolności, koncentracji, a także pamięci.

Bibliografia:

  1. 9-Methyl-beta-carboline has restorative effects in an animal model of Parkinson’s disease.
  2. 9-Methyl-beta-carboline up-regulates the appearance of differentiated dopaminergic neurones in primary mesencephalic culture.
  3. Huperzine A as a neuroprotective and antiepileptic drug: a review of preclinical research.
  4. Adjunctive huperzine A for cognitive deficits in schizophrenia: a systematic review and meta-analysis.
  5. Radio-neuroprotective effect of L-alpha-glycerylphosphorylcholine (GPC) in an experimental rat model.

Oceń artykuł

Kliknij aby ocenić

Średnia ocena 4.9 / 5. Liczba kliknięć 454

Jako pierwszy możesz ocenić ten artykuł

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Licencjonowany dietetyk posiadający specjalizację dietetyki klinicznej i sportowej. Elementarną zasadą jaką kieruje się w swojej działalności jest zdrowie i dobre samopoczucie swoich pacjentów i podopiecznych. Stara się stale poszerzać swoją wiedzę i uzupełniać ją dokonując analiz nowych publikacji oraz badań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *