POMOC:   tel: (+48) 600 607 709   |   (+44) 0 7367 534919    |      sklep@bestbody.com.pl    |    Infolinia czynna PN-PT 09-17

Jak zwiększyć libido – najlepsze tabletki na potencje 0

Najlepsze tabletki na potencje

Zaburzenia oraz brak ochoty na seks nie dotyczy tylko osób w podeszłym wieku, gdzie gospodarka hormonalna funkcjonuje już całkowicie inaczej, ale dotyka również coraz częściej osoby młode, nierzadko w bardzo dobrej formie fizycznej. Dla wielu jest to niezrozumiałe, gdyż teoretycznie posiadają wszystko co najlepsze, aby cieszyć się udanym życiem erotyczny. Tym czasem w praktyce na poziom libido, popęd oraz samą jakość stosunki wpływa wiele czynników, które nie zawsze muszą być związane z hormonami.

Libido – od czego zależy?

Popęd seksualny jest bardzo zmienny i tak naprawdę z pozoru mało znaczące wydarzenia mogą mieć tutaj bardzo duże znaczenie. Jeśli mówimy o okresowym zmniejszeniu libido, to bardzo często podłożem do takiego stanu rzeczy staje się nadmierny stres, natłok pracy i codziennych obowiązków, zmęczenie. Tutaj podstawową rolę odgrywa podłoże psychologiczne, a to oznacza, że nie zawsze brak libido musi kończyć się wizytą u specjalisty.

Czasami najlepszym lekarstwem jest rozmowa z partnerem oraz uporządkowanie swoich spraw, co z pewnością korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Bardzo często z zaburzeniami libido mierzą się sportowcy w okresie najcięższych treningów. Choć dla wielu jest to zaskakujące, gdyż szeroko pojęty sportowy tryb życia i zdrowe odżywianie nikomu nie kojarzą się z czynnikami szkodliwymi, to jednak nadmierna eksploatacja organizmu może prowadzić do przemęczenia i  konsekwencji również spadku popędu seksualnego.

Sposoby na zwiększenie libido

Kiedy zauważymy u siebie zmniejszony popęd seksualny, który utrzymuje się przez dłuższy czas, zazwyczaj stopniowo wdrażamy pewne sposoby, aby taki stan rzeczy zmienić. Oczywiście w niektórych przypadkach wizyta u specjalisty, wykonanie kompletu badań czy też odpowiednia suplementacja są konieczne, jednak w wielu przypadkach już wprowadzenie kilku prostych zmian może być dla nas bardzo korzystne.

Jak zwiększyć libido?

Pierwszą z nich jest oczywiście rezygnacja lub mocne ograniczenie większości używek. Długotrwałe palenie papierosów oraz spożywanie alkoholu negatywnie wpływa nie tylko na samo libido, ale przede wszystkim na sprawność seksualną i osiągnięcie erekcji. Według wielu badań z grupą kontrolą osoby przyjmujące mocno i umiarkowanie procentowy alkohol były mniej zadowolone ze swojego życia erotyczne od osób używających go tylko okazjonalnie. Oczywiście warto również wspomnieć o destrukcyjnym wpływie używek na nasze zdrowie, szczególnie w dłuższej perspektywie czasu.

Kolejnym bardzo wartościowym sposobem na podniesienie libido jest oczywiście zmiana nawyków żywieniowych. Warto jednak dodać, że nie istnieje żadna konkretna dieta pod libido ani też produktów które koniecznie powinny się w niej znaleźć. Kluczowe jest zapewnienie wszystkich wartościowych mikroelementów, które optymalizują nasze funkcjonowanie. Mężczyźni szczególną uwagę mogą zwracać na zawartość cynku, którego niedobory mogą negatywnie wpływać nie tylko na układ immunologiczny, ale także produkcję kluczowych hormonów. Ponadto warto zapewnić optymalną podaż tłuszczy, co jest częstym błędem wielu osób podczas odchudzania. Rezygnujemy z nich nie mając do końca świadomości ich znaczenia.

Ostatnim aspektem który warto poruszyć to oczywiście zwiększenie aktywności fizycznej w codziennym życiu. Oczywiście kilka treningów nie sprawi, że nasze libido wystrzeli do wartości z naszych najlepszych czasów, jednak hormony wydzielane w trakcie treningu z pewnością korzystnie mogą na nie wpływać.  Co więcej, aktywność może prowadzić do lepszego przepływu krwi w naszym organizmie, poprawy kondycji fizycznej czy zwiększenia witalności, co oczywiście także na przełożenie na libido.

Boostery libido – czym są i jak działają?

Wszystkie wspomniane przez nas metody są bardzo wartościowe i na pewno skorzystanie z nich przyczyni się do poprawy komfortu w łóżkowym życiu. Należy jednak mieć świadomość, że ich działanie nie będzie odczuwalne od pierwszego dnia, stąd też wiele osób decyduje się na wsparcie tabletkami na potencje.

Boostery libido są to suplementy diety, których zadaniem jest zwiększenie popędu seksualnego, podniesienie naszej sprawności w łóżku, redukcja czynników powodujących zaburzenia oraz zwiększenie doznań seksualnych. Oczywiście na rynku znajdziemy wiele produktów, które będą różnić się pomiędzy sobą składem, ceną, dawkami czy nawet metodą działania, nie mniej jednak ich cechą wspólną jest wsparcie organizmu w zakresie erotycznym.

Sposoby działania poszczególnych produktów mogą się od siebie różnić, jednak najczęściej dotyczą one działania długofalowego bądź doraźnego. Ta pierwsza grupa to przede wszystkim produkty, które w perspektywie kilku tygodni powodują wzrost poziomu testosteronu w organizmie, regeneracje poszczególnych układów oraz korzystnie wpływają na redukcję czynników odpowiedzialnych np. za powstawanie impotencji. Plusem tego rodzaju suplementów są oczywiście trwałe efekty, które utrzymują się jeszcze na długo za zakończeniu ich stosowania.

Drugą, bardzo popularną grupę suplementów stanowią tabletki do stosowania bezpośrednio przed stosunkiem. Są szczególnie często pożądane przez osoby, które pragną uzyskać efekty niemal natychmiastowo, gdyż wiele produktów z tej grupy działa już po kilkunastu minutach. Wiele z nich zwiększa przepływ krwi do penisa, działa jako inhibitory enzymu PDE-5, który uniemożliwia osiągnięcie rekcji oraz zawierają w składzie afrodyzjaki. Plusem jest nie tylko błyskawiczne działanie, ale także czas Jego trwania, nierzadko nawet do kilkudziesięciu godzin.

Libido a poziom testosteronu

Bardzo często możemy spotkać się opinią odnośnie tego, że z pewnością posiadamy niski testosteron skoro mamy problemy z libido. Oczywiście, te dwa aspekty są ze sobą w dość oczywisty sposób powiązane, jednak warto pamiętać, że nie każdy wzrost libido oznacza zwiększenie się testosteronu w organizmie i odwrotnie, nie każdy wzrost testosteronu musi odzwierciedlać zwiększenie popędu.

Faktem jest jednak, że skrajnie niski testosteron, poniżej wartości referencyjnych może być podłożem zaburzeń seksualnych. Wówczas Jego podniesienie powinno stać się dla nas priorytetem, bo ile sytuacja w której mamy wysoki testosteron a niskie libido się zdarza, tak przypadki wysokiego libido i niskiego testosteronu praktycznie nie występują. W przypadku gdy wykonamy badania hormonalne i nasz poziom hormonów płciowych jest niski, wówczas najlepszym rozwiązaniem może okazać się suplementacja boosterami testosteronu.

Libido a poziom testosteronu

Warto jednak w tym miejscu podkreślić, że nie każdy suplementy reklamowany jako skuteczny sposób na podniesienie testosteronu wykazuje takie działania. Wręcz przeciwnie, w przypadku boosterów testosteronu działa stosunkowo wąska grupa produktów, najczęściej oparta o dość rzadkie składniki, które nie znajdują się w ekonomicznych suplementach. Od lat jednym z czołowych boosterów testosteronu, który zbiera znakomite opinie jest Formutech Test-Rx.

Jakie tabletki na potencje wybrać?

Rynek tabletek na libido jest nasycony wieloma produktami, jednak jak w przypadku każdej innej kategorii zawsze to skład powinien odgrywać pierwszoplanową rolę. Ważnym aspektem są także nasze indywidualne oczekiwania, co umożliwi nam dobór najlepszych produktów dla swojego organizmu. Obecnie topowe suplementy na libido to między innymi:

Hi-Tech Pharmaceuticals Stamina Rx – lider na rynku tabletek na potencje od lat, a przede wszystkim jedna z nielicznych alternatyw dla viagry, która dorównuje jej skutecznością. Zawiesza dużą objętość najbardziej cenionych składników na rynku o wysokich stopniach standaryzacji. Każda porcja działa już po kilkunastu minutach i pozwala cieszyć się nieograniczonymi możliwościami w łóżku przez długie godziny.

GAT Testrol Gold ES – to suplement wykazujący niezwykle szeroki zakres działania, który sprawdza się zarówno przed stosunkiem, jak i również długofalowy booster libido. Oparty o składniki działające pod kontem stabilizacji układu hormonalnego, jak i również bezpośrednio ułatwiające osiągnięcie erekcji niezależnie od przyczyny zaburzenia.

Pure Libido – wyróżnia się bezkonkurencyjnym stosunkiem ceny do składu oraz bardzo dużymi dawkami składników jakie oferuje. Poza wzrostem libido i sprawności seksualnej świetnie sprawdza się jako suplement wspierający samopoczucie, witalność oraz chęci do działania w absolutnie każdej płaszczyźnie.

Haya Labs Yohimbine – to najwyższej jakości chlorowodorek johimbiny na rynku od renomowanego producenta. Alkaloid ten od wielu lat stosowany jest jako skuteczny i ceniony afrodyzjak, a także w zwalczaniu impotencji u mężczyzn.

Boostery libido – skutki uboczne

Wiele osób błędnie kojarzy boostery libido z popularną niebieską tabletką, czyli viagrą występującą pod kilkoma innymi nazwami handlowymi. Choć jej skuteczność jest potwierdzona i pod tym względem cieszy się bardzo dobrymi opiniami, to jednak z pewnością nie jest rozwiązaniem dla każdego. Jej przyjmowanie, szczególnie w większych dawkach jest powiązane z takimi skutkami ubocznymi jak wzrost ciśnienia, bóle głowy, a w skrajnych przypadkach nawet kołatanie serca. Co ważne, w raz ze wzrostem dawki najczęściej nasilają się proporcjonalnie skutku uboczne, co z pewnością ogranicza grupę zadowolonych odbiorców viagry.

Tabletki na libido w formie suplementów diety posiadają znacznie większy próg bezpieczeństwa i choć oczywiście niektóre składniki mogą wywoływać indywidualne reakcje organizmu, to jednak w porównaniu do środków farmakologicznych efekty te są znacznie delikatniejsze, ale co ważne w przypadku najlepszych produktów nie cierpi na tym skuteczność.

Niemal wszystkie boostery libido, działające na płaszczyźnie długofalowej nie wykazują żadnych negatywnych skutków ubocznych, a wręcz przeciwnie mogą posiadać pozytywny wpływ na wiele aspektów naszego zdrowia. Dotyczą między innymi poprawy funkcjonowania układu hormonalnego, zwiększenia siły witalnych czy optymalizacji pracy nadnerczy. Rolą tego rodzaju suplementów jest przede wszystkim przywrócenie naszego organizmu do stanu homeostazy, a to oczywiście jest powiązane z dobrą kondycją zdrowotną.

Niektóre suplementy dedykowane do stosowania bezpośrednio przed stosunkiem mogą wiązać się z pewnymi, charakterystycznymi objawami działania dla danego składnika. Choć u niektórych osób może to powodować dyskomfort, to jednak nie koniecznie powinniśmy to nazywać skutkiem uboczny. Dla przykładu, kofeina działa pobudzająco, beta alanina powoduje mrowienia, a np. johimbina może wywoływać lekkie dreszcze, co jednak nie oznacza że to efekty niepożądane, a po prostu mechanizm działania konkretnego składnika. Podsumowując warto dodać, że u osób zdrowych boostery libido nie wykazują skutków ubocznych.

Popęd seksualny a samopoczucie

Jak już wspomnieliśmy nasze życie erotyczne już bardzo mocno powiązane z nastrojem, witalnością oraz ogólną radością z innych aspektów życia. Poprawa komfortu codziennego funkcjonowania na tej płaszczyźnie jest więc bardzo ważnym elementem do naprawy libido oraz walki z dysfunkcjami seksualnymi. Wbrew pozorom to nie tylko układ hormonalny warunkuje nasze libido, ale także funkcjonowanie mózgu czy układ mięśniowy, dlatego kompleksowe działanie na wielu płaszczyznach zwykle przynosi zdecydowanie najlepsze efekty.

Libido a samopoczucie

Klasyczne boostery libido rzadko posiadają w składzie odpowiednią dawkę składników wspierających układ nerwowy. Bardzo wartościową suplementacją pod tym kontem będą oczywiście adaptogeny – suplementy łagodzące negatywne skutki stresu, w tym być może również problemy z libido. Rolą tych produktów nie jest bezpośrednie zmniejszenie produkcji hormonów stresu, ale uczynienie jej jak najmniej szkodliwej dla naszego organizmu. Ponadto warto również wspomnieć, że większość adaptogenów ma początki swojego stosowania już w medycynach ludowych krajów Azjatyckich sprzed setek, a nawet tysięcy lat. Obecnie możemy się opierać jednak nie tylko na długiej historii, ale również badaniach potwierdzających skuteczność.

Wśród grupy adaptogenów na szczególną uwagę pod kontem libido zasługuje oczywiście Ashwagandha, przez wielu nazywana królową tej grupy suplementów. Co więcej, jako jedna z nielicznych bardzo często wchodzi w skład rozbudowanych boosterów libido oraz suplementów zwiększających produkcję testosteronu. Innymi godnym uwagi adaptogenem jest również ceniona Rhodiola Rosea, która co prawda nie wpływa bezpośrednio na poziom testosteronu, ale doskonale odnajduje się w sytuacjach przemęczenia, gdzie znacząco skraca czas niezbędny do regeneracji całego organizmu oraz wspiera zwiększenie sił witalnych.

Poza adaptogenami z pewnością godne uwagi są także produkty, które w nieco bardziej bezpośredni sposób wpływają na nasze samopoczucie. Od lat jednym z najbardziej cenionych produktów z tej grupy jest odkryty już ponad 60 lat temu Phenibut. Wykazuje bardzo dużą biodostępność, przenika barierę krew – mózg oraz wchodzi wspiera produkcję najważniejszych neuroprzekaźników, w tym także ściśle powiązanej z życiem seksualnym dopaminy.

Podsumowanie

Zdrowie seksualne jest priorytetem wielu z nas, a łóżkowe niepowodzenia często mogą rozwijać się do takiego stopnia, że mocno wpływają na nasz komfort psychiczny w codziennym życiu. Należy jednak podkreślić, że o ile spadek libido nie jest spowodowany poważnymi czynnikami zdrowotnymi, możemy stosunkowo łatwo podnieść Jego poziom.

Naturalne tabletki na potencje, o ile są dobrane w przemyślany sposób wykazują bardzo dużą skuteczność, a przy tym nie powodują skutków ubocznych, które niestety są charakterystyczne dla niebieskiej tabletki.

Bibliografia:

  1. Effects of icariin on the erectile function and expression of nitrogen oxide synthase isoforms in corpus cavernosum of arterigenic erectile dysfunction.
  2. Potent inhibition of human phosphodiesterase-5 by icariin derivatives.
  3. Effect of Black maca (Lepidium meyenii) on one spermatogenic cycle.
  4. Tongkat Ali as a potential herbal supplement for physically active male and female senior a pilot study.
  5. Standardised water-soluble extract of Eurycoma longifolia, Tongkat ali, as testosterone booster for managing men with late-onset hypogonadism?
  6. Efficacy and Safety of Oral Combination of Yohimbine and L-arginine (SX) for the Treatment of Erectile Dysfunction: a multicenter, randomized, double blind, placebo-controlled clinical trial.
  7. Effect of yohimbine hydrochloride on erectile impotence: a double-blind study.
  8. Yohimbine in therapy of erectile dysfunction.
  9. Effect of aqueous extract of Bulbine natalensis (Baker) stem on the sexual behaviour.

Oceń artykuł

Kliknij aby ocenić

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba kliknięć 190

Jako pierwszy możesz ocenić ten artykuł

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Artykuł powstał w oparciu o publikacje, szkolenia lub też wypowiedzi poniżej prezentowanego eksperta oraz na podstawie wskazanej wyżej bibliografii.

Ekspert sklepu Best Body od ponad 15 lat związany z kulturystyką i fitness, regularnie zgłębiający tematykę suplementacji, odżywiania, metod treningowych oraz biochemii. Autor licznych publikacji do czasopism branżowych i setek artykułów tematycznych. Absolwent kierunków medycznych na Polskich i zagranicznych uczelniach wyższych. Specjalista w dziedzinie tworzenia innowacyjnych suplementów diety dedykowanych dla wyczynowych sportowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *