POMOC:   tel: (+48) 600 607 709   |   (+44) 0 7367 534919    |      sklep@bestbody.com.pl    |    Infolinia czynna PN-PT 09-17

Ranking suplementów na testosteron – jakie najlepsze tabletki na wzrost testosteronu? 0

Testosteron to hormon płciowy, który ma ogromny wpływ na organizm mężczyzny i kobiety. Szczególnie ważny jest on dla osób, które są aktywne fizycznie, a praca ich organizmu jest poddawana długotrwałemu wysiłkowi. Układ hormonalny człowieka niestety nie zawsze pracuje w prawidłowy sposób i bardzo często pojawiają się jego zaburzenia. Tak jak niemal w każdym przypadku, tak i testosteron może być wydzielany w za małych stężeniach w organizmie. To prowadzić może do wielu zaburzeń w pracy całego organizmu. Jest wiele przyczyn niskiego stężenia testosteronu we krwi, a większość z nich jest łatwa do zwalczenia

Hormon płciowy, jakim jest testosteron wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale również wygląd i samopoczucie. Jeśli jego stężenie jest za niskie, to pojawić się mogą problemy z odchudzaniem, czy budowaniem masy ciała. U mężczyzn przy niedoborze tego hormonu występować mogą zaburzenia snu, ciągłe zmęczenie, częste zmiany nastroju, a także zmiany na skórze. Włosy mogą zacząć wypadać w nadmiernych ilościach, a dodatkowo pojawi się problem z samooceną. Bardzo często u osób aktywnych fizycznie pojawia się problem z brakiem efektywności. Mimo zwiększającego się stażu treningowego nie widać żadnych postępów, a tkanka mięśniowa nie zwiększa się, a przyczyną tego może być właśnie niski poziom testosteronu we krwi. Warto zatem wdrożyć naturalne metody podnoszące poziom testosteronu.

Warto wiedzieć, co może być przyczyną tych problemów. Zaburzenia hormonalne mogą być spowodowane chorobą, ale w przypadku testosteronu nie często jest to główna przyczyna. Układ hormonalny potrzebuje odpowiednich składników odżywczych, które będą regulować i wspierać jego pracę. Jeśli mu tego nie zapewnimy, to pojawić się może problem z za niskim stężenie hormonów płciowych. Niedobory żywnościowe są więc jedną z przyczyn. Kolejnym problemem może być wiek. Im starszy jest nasz organizm tym mniejsze stężenia testosteronu są w nim obecne i zazwyczaj jest to naturalna kolej rzeczy, ale zdarza się, że i mężczyźni przed trzydziestą mają problemy niedoborem testosteronu. Między innymi przez to suplementy na niski testosteron cieszą się w ostatnich latach dużą popularnością. Przyczyną może być również nieprawidłowy styl życia. Jeśli żyjesz w ciągłym stresie, a twój organizm jest przemęczony, to jego praca również może nie być taka jak powinna wyglądać naturalnie. Jeśli więc chcesz, by w twoim organizmie było wysokie stężenie testosteronu, to dbaj o swoje zdrowie i prawidłową pracę organizmu.

Są jednak preparaty, które dodatkowo mogą nam pomóc. To między innymi boostery testosteronu, czyli suplementy diety, których zadaniem jest wsparcie organizmu, a w szczególności układu hormonalnego, by wydzielał on prawidłowe porcje hormonów płciowych. Mogą one być stworzone z naturalnych składników lub substancji aktywnych. Jest wiele tego rodzaju preparatów na rynku, więc przygotowaliśmy ranking tych najlepszych.

Najlepsze boostery testosteronu

Formutech Test-Rx – to jeden z najlepszych boosterów testosteronu, który ma silne i legendarne działanie. Jego spożywanie pozwala nam na poprawę zdolności fizycznych, a także zwiększa naszą wytrzymałość siłową. Jego działanie umożliwia nam prawną budowę masy mięśniowej, zwiększa libido i działa jak afrodyzjak.

Elite Nutrition Erase Fast – jest preparatem o silnym działaniu boostera testosteronu. Jego zadaniem jest wsparcie organizmu w procesie budowania beztłuszczowej masy ciała. W składzie znajdują się produkty, które mają potwierdzoną skuteczność, a jego spożywanie nie przynosi nam żadnych skutków ubocznych. Doskonale sprawdza się dla osób, które chcą poprawić swoją sprawność seksualną.

CEL M-Test – to środek, który ma silne działanie i wspomaga nasz organizm w wydzielaniu prawidłowych stężeń testosteronu. Jego zadaniem jest poprawienie kondycji całego organizmu człowieka. Suplement diety przeznaczony jest dla mężczyzn, którzy chcą poprawić swoje zdolności fizyczne, a także wejść na wyższy poziom podczas budowania masy mięśniowej.

Jak potęgować działanie wzmacniaczy testosteronu? Połączyć je z inhibitorami aromatazy.

Estrogen to hormon płciowy, który ma ogromne znaczenie dla naszego organizmu. Występuje on nie tylko w organizmie kobiet, ale również u mężczyzn, a jeśli to właśnie u nich wydzielany jest w nadmiernych ilościach to pojawić się mogą różnego rodzaju skutki uboczne. Wielu mężczyzn mających ten problem skarży się na bóle głowy, brak energii, a nawet problemy z płodnością. Estrogen może również wpływać na zmniejszanie się stężenia testosteronu, przez co zdolności fizyczne, metaboliczne i psychiczne zostaną zaburzone. Konieczne jest więc sięgnięcie po suplementy diety, które będą obniżać poziom estrogenów. Doskonale sprawdzą się inhibitory aromatozy, a najlepiej łączyć je z silnymi boosterami testosteronu.

Hi-Tech Pharmaceuticals ArimiPlex – to jeden z najlepszych blokerów estrogenów i kortyzolu na rynku, które mają silne działanie na układ hormonalny. Jego zadaniem jest obniżanie poziomu estrogenów, a jednocześnie przyczynia się on do podniesienia stężenia testosteronu. Doskonale nadaje się dla osób aktywnych fizycznie, których celem jest zwiększenie masy mięśniowej.

Brawn Nutrition 6-Bromo – jest inhibitorem aromatazy. Ma silne działanie na gospodarkę hormonalną przyczyniając się do blokowania nadprodukcji estrogenów. Wpływa również na poziom testosteronu, wspierając organizm człowieka w produkcji tego hormonu płciowego. Jego zadaniem jest zmniejszanie wody podskórnej, a także wspomaganie spalania tkanki tłuszczowej. Doskonale wpływa również na libido i gwarantuje dobre samopoczucie.

ATD – zadaniem tego środka, jest poprawa pracy gospodarki hormonalnej. Obniża on poziom estrogenów i przeciwdziała degradacji testostronu. Dodatkowo przyczynia się do usuwania zatrzymanej wody podskórnej i tłuszczu estrogenowego, dzięki czemu doskonale nadaje się dla osób aktywnych fizycznie.

Bibliografia:

  1. Medicinal properties of mangosteen (Garcinia mangostana L.): A comprehensive update.
  2. Saponins isolated from roots of Chlorophytum borivilianum reduce acute and chronic inflammation and histone deacetylase.
  3. Ginger and Testosterone.
  4. Vitamin D and Testosterone in Healthy Men: A Randomized Controlled Trial.
  5. Effect of vitamin D supplementation on testosterone levels in men.
  6. Study on pharmacokinetics of 3,4-divanillyltetrahydrofuran in rats by ultra-fast liquid chromatography/tandem mass spectrometry.
  7. Lignans interfering with 5 alpha-dihydrotestosterone binding to human sex hormone-binding globulin.

Oceń artykuł

Kliknij aby ocenić

Średnia ocena 4.9 / 5. Liczba kliknięć 345

Jako pierwszy możesz ocenić ten artykuł

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Artykuł powstał w oparciu o publikacje, szkolenia lub też wypowiedzi poniżej prezentowanego eksperta oraz na podstawie wskazanej wyżej bibliografii.

Trener personalny specjalizujący się w kulturystyce, dietetyk sportowy i motywator, a przede wszystkim pasjonat naturalnej kulturystyki. Swoje doświadczenie przelewa na papier publikując artykuły oparte o praktyczną wiedzę. Zdecydowany przeciwnik dopingu, jednocześnie pasjonat odżywek oraz suplementów diety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *