POMOC:  tel: (+48) 600 607 709 | (+44) 0 1773 687605   sklep@bestbody.com.plInfolinia czynna PN-PT 10-18

Ranking odżywek białkowych – jakie najlepsze białka? 0

Odżywki białkowe to jedne z najpopularniejszych suplementów diety na rynku. Mają one skuteczne działanie na organizm sportowców, a także osób przebywających na diecie odchudzającej. Tego rodzaju suplementy najczęściej wybierane zostają przez sportowców i osoby aktywne fizycznie, a jednak warto wiedzieć, że białka są składnikiem odżywczym, który jest szczególnie ważny dla każdego z nas. Białka są budulcami komórek, więc warto zadbać o to, by w organizmie znalazły się ich odpowiednie porcje. Podczas wysiłku fizycznego zwiększa się nasze zapotrzebowanie na białka, a to dlatego, że są one niezbędnym składnikiem dla tkanek mięśniowych, które muszą być regenerowane i odbudowywane.

Białko to składni budulcowy w organizmie człowieka. Jak już wspomnieliśmy, nie może nam go zabraknąć, ponieważ komórki w całym organizmie nie będą się w stanie regenerować, a ich kondycja zdecydowanie się osłabi. Odżywki białkowe są sposobem na to, by uzupełnić wszelkie niedobory tego składnika odżywczego. Doskonale sprawdzają się dla sportowców, ponieważ ich spożywanie może przyczynić się do przyśpieszenia procesów regeneracyjnych w układzie mięśniowym, a także sprawiają, że tkanki mięśniowe znacznie szybciej zwiększają swoją objętość za sprawą dużej zawartości BCAA oraz Glutaminy. Jednak białka są również niezastąpione w procesie odchudzania. Przyśpieszają metabolizm i wspierają pracę układu pokarmowego. Dodatkowo mają również działanie sycące, dzięki czemu po ich spożyciu nie mamy ochoty na podjadanie między posiłkami.

Najlepsze odżywki białkowe

Na rynku pojawia się coraz więcej suplementów diety, które mają za zadanie dostarczać do organizmu wysokiej jakości białka. Są odżywki białkowe dla sportowców, dla osób odchudzających się i wiele innych rodzajów. Każdy z suplementów ma podobne działanie, ale ich skład się różni. Jeśli szukamy idealnej odżywki białkowej konieczne jest stosowanie się do kryteriów, które mówią nam, jaki suplement diety ma najlepsze działanie. Te wysokiej jakości odżywki białkowe powinny być stworzone z białek pochodzenia zwierzęcego. Jest to najlepszy wybór, ponieważ to właśnie one mają większy zbiór aminokwasów. A te są szczególnie ważne dla naszego organizmu. Aminokwasy mają działanie kataboliczne i anaboliczne, a niektóre z nich są uznawane za niezbędne, ponieważ nasz organizm nie jest w stanie ich samodzielnie produkować. Zwane są one aminokwasami egzogennymi i to właśnie białka zwierzęce są ich bogatym źródłem i dostarczają do organizmu ich cały zestaw.

Przy wyborze odżywki białkowej warto również zwrócić uwagę na zawartość tłuszczy i węglowodanów. Najlepszej jakości odżywki białkowe powinny mieć niską zawartość tych składników. Jednak wielu producentów decyduje się na zwiększenie ich ilości, ponieważ węglowodany i tłuszcze są znacznie tańsze niż białka w produkcji. Tak więc kieruje nimi chęć zaoszczędzenia.

Odżywki białkowe do odchudzania

Natural Whey Isolate to jedna z najlepszych odżywek białkowych. W składzie ma ona bardzo wysokie stężenie protein, ponieważ wynosi ono aż 90%. Odżywka ta skierowana jest do osób, które są aktywne fizycznie, a ich celem treningowym jest zwiększenie beztłuszczowej masy ciała. Jej spożywanie przyczynia się do szybkiej redukcji masy ciała. Preparat ten charakteryzuje się również wysokim poziomem przyswajalności, dzięki czemu uznawany jest za jedno z najlepszych źródeł białek. Dostarcza on do organizmu odpowiednie ilości aminokwasów, a dzięki temu staje się idealną odżywką do pracy na sylwetką, a także wspiera budowanie masy mięśniowej.

Iso Whey Zero to suplement diety, który ma w składzie izolat białka serwatkowego. Dzięki temu staje się doskonałym preparatem dla osób na diecie odchudzającej, ponieważ wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej. Do organizmu dostarcza zestaw wszystkich najważniejszych aminokwasów BCAA oraz EAA. Jego spożywanie wspiera proces budowania beztłuszczowej masy ciała, a dodatkowo ma on doskonałe działanie organoleptyczne.

Deli Whey Isolate jest suplementem diety, który składa się z wysokiej jakości izolatu białka serwatkowego. Ten preparat ma nie tylko skuteczne właściwości, ale również niepowtarzalny smak. W składzie nie zawiera on zbędnych węglowodanów i tłuszczów. Dzięki temu staje się suplementem doskonałym dla osób przebywających na diecie odchudzającej. Charakteryzuje się wysoką przyswajalnością i idealnym zestawem aminokwasów.

Amix IsoPrime CFM jest kolejnym suplementem diety białkowym, który doskonale sprawdza się dla osób przebywających na diecie odchudzającej. Produkt ten dostarcza do organizmu potężnie dawki łatwo przyswajalnych protein, a dodatkowo doskonale się rozpuszcza i ma idealny smak. Ten suplement diety ma w składzie enzymy trawienne, dzięki czemu doskonale wpływa na proces odchudzania.

Odżywki białkowe do budowy masy mięśniowej

PF Nutrition Whey Protein jest wysokiej jakości odżywką białkową, która doskonale nadaje się dla osób, których celem treningowym jest zwiększenie się masy mięśniowej. Przeznaczona jest dla osób aktywnych fizycznie oraz sportowców siłowych. Ma skuteczne działanie i doskonale przyswaja się do organizmu.

Olimp 100% Whey Protein Complex to suplement diety przeznaczony dla wszystkich osób aktywnych fizycznie i sportowców. Jego zadaniem jest uzupełnienie codziennej diety w wysokiej jakości białka, które przyczyniają się do sprawnej rozbudowy masy mięśniowej. Do organizmu dostarcza zestaw aminokwasów rozgałęzionych, które należą do łańcucha BCAA  i EAA.

Amix Monster Beef jest odżywką innowacyjną, która zawiera w składzie białko wołowe. Dzięki temu wyróżnia się na rynku wysoką skutecznością w procesie budowania masy mięśniowej.

Optimum Whey Gold Standard to jedna z uwielbianych przez sportowców odżywek białkowych. Składa się ona z wysokiej jakości izolatu białka serwatkowego, a połączona jest z koncentratem.

Bibliografia:

  1. Supplemental protein in support of muscle mass and health: advantage whey.
  2. Effects of Whey Protein Supplementation Associated With Resistance Training on Muscular Strength, Hypertrophy, and Muscle Quality in Preconditioned Older Women.
  3. A high whey protein-, leucine-, and vitamin D-enriched supplement preserves muscle mass during intentional weight loss in obese older adults: a double-blind randomized controlled trial.
  4. Influence of pulsed light treatment on the aggregation of whey protein isolate.
  5. Effects of whey protein and its two major protein components on satiety and food intake in normal-weight women.
  6. The Effects of Beef, Chicken, or Whey Protein After Workout on Body Composition and Muscle Performance.

Oceń artykuł

Kliknij aby ocenić

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba kliknięć 342

Jako pierwszy możesz ocenić ten artykuł

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Trenerem i pasjonat sportów siłowych, medalista Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym i wyciskaniu leżąc. Mówi o sobie "inżynier ludzkiego ciała", gdyż jego podopieczni mogą poszczycić się medalami Mistrzostw Europy i Świata. Hobbistycznie pisze artykuły dla największych portali branżowych oraz wertuje badania dzięki, którym ma możliwość bycia zawsze na czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *