POMOC:   tel: (+48) 600 607 709   |   (+44) 0 7367 534919    |      sklep@bestbody.com.pl    |    Infolinia czynna PN-PT 09-17

Skuteczne rady dla osób z chorobą Alzheimera i demencją 0

Suplementy na chorobę Alzheimera

Zdrowe dla serca to korzystny wpływ na mózg. Jesteśmy przekonani, że wszystkie czynniki, w stosunku do których udowodniono, iż zmniejszą ryzyko wystąpienia choroby sercowo-naczyniowej (ćwiczenia i utrzymywanie zdrowej wagi oraz normalnego poziomu cholesterolu, cukru i ciśnienia krwi), mogą być również pomocne w obniżeniu zagrożenia chorobą Alzheimera i demencją. Wiemy, że czołową przyczyną demencji jest ograniczone krążenie krwi w mózgu, tak więc zmniejszenie ryzyka wystąpienia udaru (np. poprzez odpowiednią suplementację dla serca) ma ogromne znaczenie.

Utrzymuj odpowiedni stosunek spożywanego białka, tłuszczu i węglowodanów. Badania sugerują, że dieta bogata w chude białko i zdrowy tłuszcz może chronić przed łagodnymi zaburzeniami poznawczymi, podczas gdy dieta bogata w węglowodany przynosi skutek odwrotny. Naszym zdaniem tak naprawdę chodzi o to, że osoby mające problem z kontrolowaniem poziomu cukru, osoby w stanie przedcukrzycowym i cierpiące na cukrzycę mogą znajdować się w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na alzheimera. Istnieje teoria, która zakłada że mózg może doświadczać stanu zbliżonego do cukrzycy, gdy jego zdolność do przyswajania cukru (pierwszego źródła paliwa) jest ograniczona. Może to podnosić ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera. Nowe badania testują podawanie pacjentom z MCI insuliny w postaci wziewnej – czekamy na wyniki, jednak na chwilę obecną pewniejszą i dającą świetne wyniki opcją są mimetyki insuliny np. RedCon1 RPG.

Ćwicz mózg. Wymagające koncentracji ćwiczenia intelektualne – krzyżówki, puzzle, sudoku, gra w karty i czytanie – zdają się u niektórych ograniczać ryzyko zachorowania na MCI i alzheimera. Czynności stawiające przed mózgiem wyzwania to sposób na jego ochronę. Maksyma „używaj albo strać” została ukuta właśnie w tym obszarze badań.Znajdź czas na odstresowanie się. Chroniczny stres może zwiększyć poziom hormonów stresu produkowanych przez organizm, które mogą blokować działanie mózgu i przyczyniać się do wzrostu zagrożenia chorobą Alzheimera. To wniosek niedawnych badań laboratoryjnych przeprowadzonych na szwedzkim uniwersytecie w Ume. Utrzymywanie niskiego poziomu kortyzolu jest szczególnie ważne dla naszego zdrowia. Tak naprawdę potwierdzenie wyników tych badań nie ma tak wielkiego znaczenia – od dawna przecież wiemy, że przewlekły stres szkodzi człowiekowi ogólnie, dlatego trzeba ograniczać go w największym możliwym stopniu.

Bibliografia:

  1. A Brief Review of Three Common Supplements Used in Alzheimer’s Disease.
  2. Nutrition: Review on the Possible Treatment for Alzheimer’s Disease.
  3. Association of Antioxidant Supplement Use and Dementia in the Prevention of Alzheimer’s Disease by Vitamin E and Selenium Trial (PREADViSE).
  4. Alzheimer’s disease and epigenetic diet.
  5. Vitamin D, Cognition and Alzheimer’s Disease: The Therapeutic Benefit is in the D-Tails.
  6. ICD 10.Zaburzenia psychiczne u osób dorosłych. Opisy przypadków klinicznych.. Gdańsk: American Psychiatric Press – Medical Press

Oceń artykuł

Kliknij aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba kliknięć 110

Jako pierwszy możesz ocenić ten artykuł

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Artykuł powstał w oparciu o publikacje, szkolenia lub też wypowiedzi poniżej prezentowanego eksperta oraz na podstawie wskazanej wyżej bibliografii.

Ekspert sklepu Best Body od ponad 15 lat związany z kulturystyką i fitness, regularnie zgłębiający tematykę suplementacji, odżywiania, metod treningowych oraz biochemii. Autor licznych publikacji do czasopism branżowych i setek artykułów tematycznych. Absolwent kierunków medycznych na Polskich i zagranicznych uczelniach wyższych. Specjalista w dziedzinie tworzenia innowacyjnych suplementów diety dedykowanych dla wyczynowych sportowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *