POMOC:   tel: (+48) 600 607 709   |   (+44) 0 7367 534919    |      sklep@bestbody.com.pl    |    Infolinia czynna PN-PT 09-17

Spalacze tłuszczu dla osób niećwiczących 1

Spalacze tłuszczu dla osób niećwiczących

Suplementy wspierające redukcję tłuszczową możemy podzielić na wiele kategorii między innymi ze względu na sposób w jaki działają na organizm. Są one skierowane dla wszystkich osób które dążą do redukcji tkanki tłuszczowej, w tym również o niskim poziomie aktywności fizycznej. Odpowiedni dobór spalaczy tłuszczu pozwala na wywołanie większego deficytu energetycznego oraz przestawia nasze ciało w wykorzystywanie tkanki tłuszczowej jako podstawowego paliwa. Jeśli nie posiadamy regularnych treningów tabletki na odchudzanie przyczyniają się do przyspieszenia metabolizmu oraz nasilenia lipolizy. Dodajmy, że procesy te nie zachodzą w trakcie aktywności fizycznej, a przez całą dobę dlatego nie jest ona koniecznym warunkiem do skutecznego działania spalaczy. Najlepsze spalacze tłuszczu wykazują taką samą efektywność zarówno u osób niećwiczących jak i ćwiczących. Pamiętajmy także, że każdy ruch taki jak spacery, praca fizyczna czy nawet codzienne czynności typu sprzątanie domu są pewnego rodzaju aktywnością fizyczną i podczas niej także dochodzi do spalania kalorii. Nie ma zatem różnicy dla naszego ciała czy pokonujemy kilometry idąc do sklepu czy robiąc to na profesjonalnej bieżni treningowej.

Czy spalacze działają bez treningu?

Jak najbardziej tak. Metabolizm pracuje wydajniej nie tylko podczas ćwiczeń, ale przez cały dzień. Termogeneza, lipoliza, diureza również są procesami mocno rozłożonymi w czasie w ciągu dnia dlatego spalacza tłuszczu działają u każdego. Mogą być one jednak nieskuteczne jeśli znacząco przekraczamy nasze zapotrzebowanie kaloryczne. Jak wiemy do ich skuteczności nie jest wymagana szczególna dieta, natomiast dostarczając dziennie kilka tysięcy kalorii w postaci fast foodów czy cukrów możemy niestety całkowicie zmarnować potencjał danych suplementów. Zwróćmy także uwagę na fakt, że większość spalaczy tłuszczy nie stosujemy tylko i wyłącznie przed treningiem, a raczej w ciągu całego dnia. Tylko spalacze termogeniczne mają składniki które dodatkowo podnoszą efektywność naszego treningu poprzez zwiększenie naszych możliwości wysiłkowych, jednak ich potencjał typowo redukujący tłuszcz może zostać wykorzystany nawet u osób mniej aktywnych.

Jaki spalacz tłuszczu, kiedy nie mamy czasu ćwiczyć?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – przede wszystkim skuteczny. Brak ćwiczeń wcale nie oznacza stosowania ograniczeń odnośnie wyboru odpowiednich suplementów. Możemy stosować dokładnie taki sam spalacz lub zestaw spalaczy jak osoby posiadające regularne treningi. Jednym ważnym kryterium jest ilość składników pobudzających. Istnieje wiele bardzo skutecznych termogeników które posiadają umiarkowaną ilość stymulantów jak np. Fenix Ground Zero lub Hi-Tech Hydroxy Elite. Takie spalacze jak najbardziej sprawdzają się nawet u osób z zerową aktywnością fizyczną. Na rynku możemy znaleźć też takie produkty jak np. ALRI Viper 5.0+ które posiadają bardzo dużą objętość składników zwiększających poziom energii. Tego rodzaju produktu również mogą być stosowane, jednak u części biernych fizycznie mogą powodować zbyt wysokie pobudzenie które na co dzień może stać się uciążliwe. Jeśli takiego efektu chcemy uniknąć, warto wziąć to pod uwagę przy wyborze spalacza tłuszczu. Bardzo dobrym wyborem będą też spalacze lipotropowe, szczególnie takie które dodatkowo wpływają na poziom cukru na podobnej zasadzie co boostery insuliny. Takie produkty zapobiegają tworzeniu się nowych komórek tłuszczowych oraz nasilają lipolizę. Charakteryzują się bardzo trwałymi efektami nawet na długo po ich odstawieniu.

Czy jakikolwiek ruch to także trening?

Oczywiście. Dla naszego ciała nie ma kompletnie znaczenie w jaki sposób dochodzi do zużywania kalorii, liczy się przede wszystkim odpowiedni deficyt energii. Dla przykładu osoba prowadząca raczej bierny tryb życia, jednak dostarczająca dziennie 1700 kcal z pewnością łatwiej zgubi zbędne kilogramy od osoby mającą podobną masę ciała, zdecydowanie większą aktywność fizyczną, lecz dostarczającą codziennie dwukrotnie więcej kalorii. Oczywiście podane wyżej wartości są tylko przykładowe, jednak pozwalają na zrozumienie w jaki sposób dochodzi do wywołania ujemnego bilansu energetycznego. Nierzadko także mamy do czynienia z sytuacją w której osoby pracujące umysłowo poświęcają codziennie kilkadziesiąt minut na siłownię czy aeroby, a mimo wszystko jest ich znacznie trudniej zgubić tkankę tłuszczową niż osobą będącym w ciągłym ruchu zawodowym które nie wykonują dodatkowych ćwiczeń. Dla naszego organizmu liczy się przede wszystkim efekt końcowy, a sam plan treningowy lub jego brak jest tylko narzędziem. Jeśli wygodniej nam ruszać się na świeżym powietrzu, w domu czy pracy możemy osiągnąć dokładnie takie same efekty jak na siłowni.

Jak przyspieszyć spalanie tłuszczu?

Stosując spalacze tłuszczu możemy znacznie przyspieszyć procesy związane z redukcją tkanki tłuszczowej czy nadmiaru wody podskórnej. U wielu osób są one bardzo dobrym sposobem na przełamanie stagnacji w odchudzaniu, u innych świetną motywacją do rozpoczęcia treningów. Najczęściej wybierane suplementy to spalacze termogeniczne lub lipotropowe które posiadają najbardziej kompleksowy skład, najszersze spektrum działania oraz wpływają na redukcję największej ilości tkanki tłuszczowej. Jest to bardzo dobry wybór, jeśli jednak zależy nam na maksymalnej efektywności i szybkiej redukcji kilogramów możemy dodatkowo uzupełnić działanie spalacza bazowego suplementami z innych grup. Do najpopularniejszych należą boostery metabolizmu które świetnie sprawdzają się u osób mniej aktywnych fizycznie, gdyż pozwalają nam na wywołanie deficytu energetycznego, a u osób aktywnych często taką rolę pełnią intensywne treningi. Inną popularną grupą suplementów są blokery apetytu które szczególne zastosowanie posiadają u osób zmagających się z dużym łaknieniem. Bardzo często dochodzi do sytuacji w której przez cały dzień staramy się zdrowo odżywiać i kontrolować posiłki, jednak wieczorem odczuwamy napadu głodu i sięgamy po duże ilości pustych kalorii. Supresanty apetytu takie jak Diet Pills pozwalają nam na skuteczne hamowanie apetytu przez cały dzień.

Bibliografia:

 1. Phytochemical analysis and effects on ingestive behaviour of a Caralluma fimbriata extract.
 2. The effects of a fat loss supplement on resting metabolic rate and hemodynamic variables in resistance trained males: a randomized, double-blind, placebo-controlled, cross-over trial.
 3. Protein Recommendations for Weight Loss in Elite Athletes: A Focus on Body Composition and Performance.
 4. Nutraceuticals for body-weight management: The role of green tea catechins.
 5. Fat burners: nutrition supplements that increase fat metabolism.

Oceń artykuł

Kliknij aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba kliknięć 210

Jako pierwszy możesz ocenić ten artykuł

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Lekarz specjalista medycyny naturalnej, a także internista. Pracuje od wielu lat w Centrum Ziołolecznictwa, a jego pasją jest fitoterapia oraz biochemia. W swojej pracy stara się łączyć doświadczenie zdobyte w praktyce lekarskiej ze swoim hobby jaki jest szeroko pojęty zdrowy tryb życia i zaszczepiać go u osób z którymi pracuje.

1 Comment

 1. Witam
  prosze o porade jaki spalacz tłuszczu kupić/
  Mam 60 na karku. kobieta, jeżdże na rowerze ok 1 godz .praca na ogródku i chce zaczac lekki trening .
  Co ma kupić??
  Oglnie jestem zdrowa

  Pozdrawiam Ewa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *